بلاگ

چگونه گوشی شیائومی را به کنترل تلویزیون تبدیل کنیم؟

امروزه تلویزیون‌ها کاملاً دگرگون شده اند و همانند گذشته که تنها جعبه سنگین بوده و از فاصله دور قابل کنترل نبودند و اگر قصد داشته تغییر در کانال‌های موجود به وجود آورید باید به صورت دستی اقدام به این عمل می کردید. این وضعیتی بود که بسیاری از مردم در آن زمان با آن دست و پنجه نرم می‌کردند و هیچ راه گریزی وجود نداشت؛ اما اکنون همه چیز متفاوت تر شده است و راحتی جای سختی را گرفته است. امروزه تلویزیون‌ها از قابلیت های بی‌شماری برخوردار شدند و همه آن‌ها این امکان را دارند تا از راه دور کنترل شوند.

محل قرارگیری کنترل تلویزیون در خانه ها متفاوت است به عنوان مثال اگر شما نوزاد در خانه داشته باشید، به احتمال زیاد این کنترل از راه دورها، بیشتر در جعبه اسباب بازی آن ها قرار دارد تا بر روی میز تلویزیون. برای بسیاری از افراد این مشکل به وجود آمده است که نمی توانند کنترل تلویزیون را پیدا کنند در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت.

چگونه برنامه کنترل از راه دور Android TV را نصب کنیم؟

چگونه گوشی شیائومی خود را به کنترل تلویزیون تبدیل کنیم؟

در ابتدا لازم است با تلفن هوشمند Android خود به بازار و یا گوگل پلی مراجعه کرده و برنامه Android TV Remote Control را دانلود کنید. حجم آن 4.58 مگابایت است؛ بنابراین دانلود برنامه خیلی طولانی نخواهد شد.

نکته ای که باید رعایت کنید تلفن و Android TV شما باید به همان شبکه Wi-Fi متصل باشند.

بعد از دانلود اپلیکیشن مورد نظر در تلفن خود، برنامه کنترل از راه دور Android TV Remote را باز کنید و سپس روی «پذیرش و ادامه» ضربه بزنید.

چگونه گوشی شیائومی خود را به کنترل تلویزیون تبدیل کنیم؟

حال برای نصب، تلفن شما مجوزهایی مطالبه می‌کند روی ادامه کلیک کرده. هنگامی که تلویزیون شما با موفقیت کشف شد، نام آن را روی تلفن مشاهده خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید!

چگونه گوشی شیائومی خود را به کنترل تلویزیون تبدیل کنیم؟

با این که نصب و اجرا به راحتی آب خوردن است اما چون تلفن و تلویزیون شما در نسخه های مختلف Android اجرا می شود یا شاید از iPhone استفاده می کنید، ممکن است در جفت شدن و ایجاد رابطه بین دو دستگاه مشکلاتی ایجاد شود. اگر برنامه تلویزیون شما را پیدا نکرد، مراحل زیر را امتحان کنید:

برنامه راه دور دیگری را دانلود کنید. مراحل جفت سازی WiFi را طی کنید. در حالی که برنامه جدید از قبل جفت شده است، دوباره برنامه کنترل از راه دور Android TV را اجرا کنید و مرحله pair شدن را به سرانجام برسانید

در بیشتر موارد، این اقدام باید مشکل به وجود آمده که به نظر می رسد مربوط به کد جفت سازی باشد را حل کند بنابراین با این حرکت، برنامه جدید، کد جدیدی تولید کرده و مشکل را برطرف می کند.

پس از اتمام، رمز مشخصی در صفحه تلویزیون شما ظاهر می شود رمز را در تلفن خود وارد کنید و روی جفت شدن ضربه بزنید.

چگونه گوشی شیائومی خود را به کنترل تلویزیون تبدیل کنیم؟

لازم به ذکر است امروزه، تعداد زیادی برنامه کنترل از راه دور Android TV وجود دارد که برنامه فوق تنها یکی از آن‌هاست؛ بنابراین این امر به سلیقه شما بستگی دارد اما اگر هنوز هم استفاده از کنترل از راه دور را دوست دارید، توصیه می کنیم از روش بالا استفاده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *